UPIS U 1. RAZRED

PROGRAM JAVNIH POTREBA U OSNOVNOM ODGOJU I OBRAZOVANJU GRADA ZAGREBA ZA 2018.

« Prosinac 2019 »

INFORMACIJE

TREĆAŠI NA INTERLIBERU
Autor: Zoran Čorkalo, 13. 11. 2019.

Učenici 3. a i 3. b razreda sa su svojim učiteljicama Henrietom i Sanelom 13. studenoga posjetili sajam knjiga Interliber. Po preporuci spisateljice Maje Šimleše, koja je nedavno bila u gostima u našoj školi, dobili su poziv da na izložbenu prostoru spisateljičina izdavača budu vrijedna publika koja voli čitati, maštati i pisati vlastite priče. Izdavač im je predstavio slikovnice Romana Simića „Jura i gospođica Zavissst“  gdje su trećaši upoznali  luckastog Juru te su kroz razgovor s piscem i ilustratorom slikovnica pratili Juru na toj čudnoj rođendanskoj zabavi na kojoj se, eto, susreće s gospođicom Zavissst. Jako im se svidjela i priča o Babi Jagi i divu zaboravu. Naši su trećaši već pravi znalci koji često posjećuju kulturna događanja u gradu ili školi pa su nakon promocije slikovnica zamolili autore za posvete i autograme. Izdavač ih je sve ugodno iznenadio vrijednom kolekcijom knjiga za razred i za svakog ponaosob. Njihova razredna knjižnica je danas bogatija za tri nove vrijedne knjige. Bilo je to još jedno novo, vrijedno i prekrasno iskustvo za naše male čitatelje.