UPIS U 1. RAZRED

PROGRAM JAVNIH POTREBA U OSNOVNOM ODGOJU I OBRAZOVANJU GRADA ZAGREBA ZA 2018.

« Siječanj 2020 »

INFORMACIJE

U POTRAZI ZA ORAŠAROM
Autor: Zoran Čorkalo, 8. 12. 2019.

U petak, 6. prosinca učenici 3. a razreda otvorili su izložbu Orašar Escape room u MUO. Naši učenici već godinama posjećuju blagdanski program Muzeja za umjetnost i obrt. Ovogodišnji Advent u Zagrebu obilježavaju likovi iz baleta Orašar P. I. Čajkovskog, a Advent u MUO dodatno približava ovaj planetarno popularan balet djeci kroz bajkovitu izložbu i radionicu u Escape roomu. Djeca su uživala u bajkovitim primjercima koji su izloženi u muzeju iz fundusa HNK, upamtili su sve važne informacije o Orašaru te vrlo brzo pronašli sve ključeve koji vode do rješenja i nagradnih bombona. Voditelji Escape rooma su ih jako pohvalili za pažnju i memoriranje godina koje su bile presudne za pronalazak ključeva. Na nastavi u produženom boravku izradili su ukrase za bor u obliku Orašara. Ovih će dana i ostali razredni odjeli razredne nastave posjetiti izložbu i Orašar Escape room.