UPLATNICE ZA 10. MJESEC

ZA PREHRANU I PRODUŽENI BORAVAK POSLANE SU NA E-ADRESE RODITELJA

11. 11.

12. 11.

POSLANE SU UPLATNICE ZA PRODUŽENI BORAVAK ZA 5. I 6. MJESEC PREMA NAPUTKU GRADSKOG UREDA ZA OBRAZOVANJE

MOLIMO RODITELJE KOJI NISU DOBILI UPLATNICE DA SE JAVE U RAČUNOVODSTVO ŠKOLE.

« Studeni 2020 »

ŠTO NAPRAVITI U SLUČAJU POTRESA

UČIONICE / ŠKOLSKO DVORIŠTE

VEČER MATEMATIKE
Autor: Zoran Čorkalo, 13. 12. 2019.

U našoj se školi 12. prosinca održala Večer matematike. U organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja i uz neophodan trud naših učiteljica matematike i razredne nastave u našoj se školi okupio velik broj učenika i roditelja koji su s velikom znatiželjom prionuli rješavanju raznih matematičkih začkoljica. Učenici predmetne nastave svoje su radionice imali u predvorju škole i u školskoj blagovaonici, a sve je započelo jednom izvrsnom izvedbom matematičko-poetske scenske igre učenika petog razreda. Učenici su kroz scensku igru pokazali kako su matematika i poezija dvije manifestacije ljudskoga duha koje se često ispreliću i preklapaju. Scensku je igru osmislila i s učenicima uvježbala prof. matematike Sonja Šulc, a matematičke radionice zajedno su osmislile i provele prof. Šulc i prof. matematike Katarina Maruna. U provedbi matematičkih radionica pomogle su im i učenice drugih razreda Klasične gimnazije koje nisu slučajno došle u našu školu. Naime, naša profesorica Sonja Šulc ujedno je i njihova nastavnica. Učenici razredne nastave matematičke su radionice imali po svojim razredima gdje su s roditeljima i uz podršku učiteljica razredne nastave rješavali matematičke mozgalice. U razrednoj nastavi Večer matematike već je tradicionalno dobro posjećena i s obzirom na viđeno u predmetnoj nastavi možemo reći da je budućnost ovakvih i sličnih matematičkih događanja u dobrim rukama.