17. 12. 2021.

OTVARANJE PONUDA - U PETAK, 14. 1. U 10.35

ODABRANE PONUDE

RODITELJSKI SASTANAK ODGAĐA SE DO DALJNJEGA

UPLATNICE ZA PREHRANU I BORAVAK ZA PROSINAC POSLANE SU NA E-ADRESE RODITELJA.

MOLIMO RODITELJE KOJI NISU PRIMILI UPLATNICE, DA SE JAVE U RAČUNOVODSTVO ŠKOLE (ili na adresu e-pošte: ljiljana.crnogaj-marendic@skole.hr).

MOLE SE RODITELJI DA PROVJERE JESU LI DOBILI UPLATNICE ZA 12. MJESEC.

« Siječanj 2022 »

PROJEKT SLIKOVNICA

U OŠ Ivana Gundulića i ove godine smo uspješno osmislili Tjedan hrvatske knjige projektom Slikovnica. To je zadnji tjedan mjeseca travnja kada je u našoj školi posebno zanimljivo.

Svi učenici nižih razreda uključili su se u ovaj projekt čiji je cilj poticanje čitanja, upoznavanje slikovnice kao najintimnijeg medija i procesa nastanka priče i ilustracije.

Školska knjižničarka pripremila je legende iz naše književnosti kao poticaj za pisanje, a učiteljice su ih čitale u razredima. Prvašići su se upoznali s bićima iz hrvatske predaje i crtali njima najzanimljivije likove. Ostali učenici su svoju kreativnost pretočili u prekrasne priče i ilustracije. Tako su nastale razredne slikovnice.

Kruna projekta bila je prezentacija i izložba uradaka naših najmlađih učenika. Posebno zanimljiva bila je slikovnica učenika mađarskog odjela napisana dvojezično – na hrvatskom i mađarskom jeziku.

Sadržaj projekta bio je novi poticaj za istraživanje i razvijanje kreativnih vještina učenika što se uklapa u jednu od osnovnih odgojno-obrazovnih zadaća naše škole.

E- LEKTIRA

Iako je većina nas nastavnika pobornik čitanja klasičnih knjiga, moramo se prilagoditi novim generacijama i "čudima" tehnologije. Jedno od njih je i  LEKTIRA NA  INTERNETU (naročito za one koji nikako ne mogu naći traženu knjigu u knjižnici).

Dakle, ovo je  mali podsjetnik da se do knjige osim u knjižnici može i preko eLektira. Logirajte se koristeći svoj stari elektronički identitet -  ime.prezime@skole.hr. Iskreno se nadamo da svoju lozinku svi znate. Ugodno čitanje!