ODRŽAVANJE NASTAVE NA DALJINU
Autor: Zoran Čorkalo, 13. 3. 2020.

Danas (13. ožujka) u 14.30 škole su dobile službenu informaciju Ministarstva znanosti i obrazovanja o organizaciji nastave od ponedjeljka, 16. ožujka.

Citiram: S obzirom na to da se u svim osnovnim i srednjim školama neće održavati nastava od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. godine, krenut će izvođenje nastave na daljinu.

Da bi mogli pratiti nastavu na daljinu, danas su svi učenici petih razreda i sedmog razreda dobili tablete. Učenici ostalih razreda predmetne nastave služit će se svojim kućnim računalima, latopima, tabletima i mobilnim telefonima.

Učenici predmetne nastave (od 5. do 8. razreda) organizirani su u svoje virtualne učionice putem kojih će pratiti jedan dio nastave na daljinu, a učenici razredne nastave to će učiniti preko aplikacija: Viber, WhatsApp, Facebook, e-pošta ili neka druga aplikacija koju su koristili učitelji u komunikaciji s učenicima i roditeljima.

Da bi učenici predmetne nastave mogli koristiti svoje virtualne učionice, potrebno je napraviti nekoliko koraka:

1. imati valjanu adresu e-pošte i lozinku (od CARNET-a)

2. prijaviti se na Office365 za škole (pomoću valjanje adrese i lozinke)

3. odabrati aplikaciju Teams unutar Office 365 paketa i prijaviti se na aplikaciju

4. odabrati virtualne razredne učionice.

Svi su koraci dodatno pojašnjeni u uputama do kojih možete doći preko poveznice Upute za prijavu.