Dobro došli na mrežne stranice
Osnovne škole Ivana Gundulića
u Zagrebu!

Najnovije vijesti objavljujemo na naslovnici, dok ćete stare vijesti pronaći u arhivi ili na podstranicama.

Podstranice otvarate odabirom s lijeve strane izbornika
ili klikom na poveznice koje se nalaze u priloženoj tablici:

Također, za bržu i jednostavniju pretragu koristite se
tražilicom koja se nalazi na vrhu desne strane izbornika ili
mapom weba koja je na kraju izbornika s lijeve stane.

IZLET U NEPOZNATO

Mala planinarska škola nastavlja svoje aktivnosti izletom KALNIČKIM KRAJEM u nedjelju 9.svibnja. Na izlet krećemo autobusom iz Pierottijeve ulice u 7,45 sati (ispred Mimare u 7,40). Na Kalniku ćemo proći poučnom stazom kroz prekrasnu listopadnu šumu, a kod lovačkog doma napravit ćemo pauzu za ručak - roštiljanje i zabavu. Cijena izleta je 60 kn a prijaviti se treba što prije prof. Zadražil. Kao i inače potrebno je ponijeti čvrste cipele ili tenisice i zaštitu od kiše.

KALNIČKIM KRAJEM – IZLET U NEPOZNATO

Nedjelja, 9. svibnja  2010.

Planina Kalnikduga je 16 km, prosječne visine 400-500 m. Najviši vrh Vranilac visok je 643 m. Sjeverna padina pokrivena je gustim šumama dok je južna iskrčena i sad su tu vinogradi i oranice. Mali Kalnik, vrh i stari grad značajni su zbog prisutnosti nekih mediteranskih i panonskih biljaka. Najveći dio planine je pod listopadnom šumom dok čistih prirodnih crnogoričnih šuma nema. Na Kalniku uočavamo veliku raznolikost biljnih zajednica zbog čega je Mali Kalnik 1985.g. zaštićen kao botanički rezervat.

Na izlet krećemo u 8,00 iz Pierottijeve ulice.Nakon kraće vožnje od približno 1,5 sat stižemo na odredište gdje će nas dočekati naš vodič Štef, odličan poznavalac tog kraja. On će nas provesti interesantnim predjelima istočno od starog grada Kalnika. Predviđeno hodanje - ne previše zahtjevno - do četiri sata. Na kraju puta dolazimo na lokalitet Vratno gdje će nas čekati autobus. Tu ćemo se nastaviti družiti u sklopu lovačkog doma (nadstrešnica, stolovi - klupe, roštilj). Moguće sportske aktivnosti: nogomet, badminton te društvene igre.

Planiramo obići i stari grad Kalnik te ekološku poučnu stazu. Dom na Kalniku je u rekonstrukciji i privremeno nije u funkciji.

Cijena izleta: 60 kuna

OPREMA:planinarske cipele ili dobre tenisice i zaštita od kiše, zaštita od sunca, rezervna odjeća i ostalo što treba u planinarskom ruksaku.

Povratak: u Pierottijevu ulicu, do 19 sati

Napomena: Uplata kod LZ što prije jer se bus već puni. Samo uplata na vrijeme osigurava upis na listu putovanja. Vodiči zadržavaju pravo izmjene programa prema uvjetima na terenu i sastavu grupe.

SVOJE SMEĆE NOSIMO U DOLINU I ODLAŽIMO NA ISPRAVAN NAČIN

S PLANINAMA I VRHOVIMA  SE DRUŽIMO A NE OSVAJAMO IH.

FOTOGRAFIRAJTE – CVIJEĆE I BILJKE SU NAJLJEPŠE U PRIRODI!

IMAJTE NA UMU DA STE GOSTI U ZAŠTIĆENOJ PRIRODI !

Za OŠ Ivana Gundulića

Lela Zadražil, prof. biologij

NAPOMENA:

SASTANAK UČESNIKA:

U 7,40 SATI ISPRED MUZEJA MIMARA ILI

U 7,45 SATI U PIEROTTIJEVOJ ULICI

OBAVEZNA OPREMA:

• PLANINARSKE CIPELE ILI BOLJE TENISICE,

• ZAŠTITA OD MOGUĆE KIŠE ILI SUNCA

(KIŠOBRAN, VJETROVKA ILI KABANICA, KAPA),

• REZERVNA ODJEĆA (MAJICE, ČARAPE, VESTA, HLAČE),

• DOVOLJNO PIĆA (VODA ILI NEZASLAĐENI ČAJ, najmanje 2 l),

• HRANA (sendviči za po putu, kruh i meso za roštiljanje po želji, voće – jabuke, banane, naranče, sušeno voće)

• DRUŠTVENE IGRE, LOPTA, BADMINTON

VAŽNO:

PONESITE DOVOLJNO HRANE I PIĆA, PAPIRNATIH ILI PLASTIČNIH TANJURA, VILICE, NOŽEVE, SALVETE, VLAŽNE MARAMICE– sve što smatrate da će vam trebati jer nigdje na putu nema mogućnosti opskrbe. Sve potrebno nosimo u ruksaku. Nije teško jer se vozi u autobusu!

objavio: Višnja Reljić   datum: 29. 4. 2010.