« Svibanj 2024 »

Natjecanja

Možete li zamisliti školu bez natjecanja, bez želje da ono što radite uspoređujete s nekim, da se okušate u izazovu znanja i vještina? Vjerujemo da možete. Ali zamisliti školu bez druženja, stjecanja novih prijatelja i nezaboravnih iskustava? To nikako!

Navest ćemo Vam neke uspjehe naših učenika na različitim natjecanjima. Naravno, ovo su samo brojke koje bi mogle jako dobro poslužiti nekom statističaru. Nažalost, sva iskustva doživljaje i osjećaje nismo u mogućnosti prenijeti Vam. Stoga Vam preostaje da potražite nekoga od njih i uvjerite se u Coubertenovu izjavu "Važno je sudjelovati!"

Rezultati natjecanja

LIDRANO 2021.

10. veljače u Zagrebačkom je kazalištu lutaka održana općinska smotra LiDraNo 2021. Smotra je to literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola. U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa našu su školu predstavljale učenice: Gita Ivanković, 3. a razred (Narodna priča, Pošla koka u dućan) i Mia Pustišek, 4. a razred (Éva Janikovszky, Da sam odrastao...). Mentori su učitelji Henrieta Herjavec Rubčić i Ivan Igić. Na županijsku razinu LiDraNo 2021. u plasirala se naša Gita Ivanković.
U kategoriji literarnih radova, među prispjelim pjesmama i proznim tekstovima, Povjerenstvo je odabralo i na županijski smotru predložilo i literarne radove učenica naše škole: Gite Ivanković, Moja obitelj, i  Ursule Pavić, Šum mora. Mentori su profesorica Marcela Boban i učitelj Ivan Igić.
Od novinarskih radova na županijsku se smotru plasiro intervju Darko Kreč: Već sam u osnovnoj školi prodavao svoje crteže! koji je pripremio učenik 3. b razreda, Jakov Švarc. Mentorica je učiteljica Natalia Rogoznica Nađ.
Na radiju što uvijek u autu nam svira uskoro bismo mogli čuti i poznate glasove naših učenika koji su pod mentorstvom učitelja Ivana Igića pripremili radioigru Razgovor s Matom Lovrakom. Čestitamo Emi Poznić, Janu Bogoviću i Bartolu Perkoviću na uspješno odrađenom zadatku i razgovoru s Lovrakom.
Ovogodišnji je LiDraNo poseban, ali tim više smo ponosni što smo i u ovim uvjetima uspjeli okupiti naše učenike i očuvati ovu vrijednu tradiciju promicanja literarnog, novinarskog i dramsko-scenskog izraza na hrvatskom jeziku. Velike čestitke našim učenicima i menorima koji su sudjelovali na općinskoj razini LiDraNO 2021., a onima koji su se plasirali na višu razinu, sretno dalje!

objavio: Zoran Čorkalo   datum: 11. 2. 2021.