« Svibanj 2024 »

Plesni centar TALA Dance center
organizira aktivnosti povodom

Međunarodnog Dan plesa
te će održati svoj program
u Osnovnoj školi Ivana Gundulića,
u petak, 29.4. 2022. s početkom u 12:30 sati.

Program uključuje:

• čitanje plesne poruke (poruku će pročitati gđa. Mia Vranješević, suradnica na programu Ruksak (pun) kulture – umjetnost i kultura u vrtiću i školi, Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske)

• nastupe polaznika/ca PC Tala

• plesnjak za učenike/ce škole koji će voditi Larisa Lipovac Navojec

Program će se prenositi na You Tube kanalu UPUH-a u obliku live stream-a na linku.

Više o programu i Međunarodnom danu plesa pročitajte pod opširnije!

Ove godine ćemo se s našim gradovima partnerima: Rijeka (Prostor Plus) Hvar (Osnovna Skola Hvar i @plesni studio Hvar), Karlovac (Free Dance), Požega (Plesna radionica Ilijane Lončar), Rovinj (Roxanne Rovinj-Rovigno) i Šibenik (Plesni teatar Sjene) ujediniti u zajedničkoj akciji, a to je PLESNJAK!

Od fotografija će se izraditi plesna razglednica koju ćemo podijeliti na našim društvenim mrežama.

Međunarodni dan plesa slavi se od 1982. godine pod pokroviteljstvom UNESCO-a, a obilježava se na rođendan francuskoga plesača i koreografa Jean-Georgesa Noverrea.
Ideja iza obilježavanja ovog dana je podsjetiti javnost na ples kao umjetnički oblik izražavanja koji prevladava sve političke, kulturne i etičke prepreke. Na taj se dan širom svijeta čitaju poruke poznatih osoba iz svijeta plesa koje promiču temeljnu ideju Međunarodnog dana plesa.

U Hrvatskoj se Međunarodni Dan plesa obilježava od 1999. godine pod pokroviteljstvom Croatian ITI Centre, koji je 2009. prepustio organizaciju obilježavanja Međunarodnog dana plesa u Zagrebu, pod nazivom „Go out and dance“, Plesnom centru Tala. PC Tala je u suradnji s Nomad Dance Academy Croatia spomenuti projekt razvijao u Zagrebu, a od 2012. godine inicijativa zajedničke proslave širi se kroz NDA Hrvatska na ostale hrvatske gradove.
💚

Više informacija možete pronaći na https://www.facebook.com/events/355451259943698?ref=newsfeed.

objavio: Vjera Barbir Alavanja   datum: 27. 4. 2022.

O školi

Škola je sagrađena 1961. godine. Smještena je u dvorištu Gundulićeve ulice. Posjeduje veliko dvorište, dva betonska igrališta, zabavni park za mlađi uzrast i sportsku dvoranu.

U prizemlju škole je bagavaonica i školska kuhinjna gdje se svakodnevno pripremaju topli obroci prema normama zdrave prehrane. U prizemlju se nalazi i knjižnica i kutak za slobodno vrijeme.

Na tri kata škole smješteni su kabineti i učionice opremljeni  video opremom -računalima i projektorima, a posjedujemo i "pametnu ploču". Učionica su klimatizirane.

Ispred učionica, na prostranim svjetlim hodnicima nalaze se učenički ormarići

Škola posjeduje umreženu informatičku učionicu s internetom i bežičnu mrežu dostupnu svakom učeniku.

Povodom Svjetskog dana učitelja 2003. godine ministar prosvjete i športa , dr.sc.Vladimir Strugar dodijelio je priznanja ustanovama i osobama koje su se istakle u svom odgojno - obrazovnom radu. Između 10 osnovnih škola priznanja je primila i naša škola.